Karayolu taşımacılığı, lojistik şirketlerinin en çok tercih ettiği ulaşım yöntemlerinden biridir. Tır, kamyonet, özel kara araçları vb. yöntemlerle karayolu taşımacılığı yapılmaktadır. Esnek rota ve ekonomik olması sebebiyle karayolu taşımacılığı kargo taşımacılığında en çok kullanılan yöntemlerden biri olmaktadır. Samar Kargo yıllardır Türkiye İngiltere arasında karayolu taşımacılığı ile nakliye/kargo taşıma hizmeti vermektedir. Havayolu, denizyolu ve demiryoluna kıyasla daha ekonomik olan karayolu taşımacılığı istenilen her noktaya gidilebilmesi açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Samar Kargo ile Türkiye İngiltere arasında çift yönlü karayolu taşımacılığı hizmeti sunulmaktadır. Böylece uzak mesafeler kısalmakta, kargolarınız en kısa zamanda belirtilen lokasyonlara ulaştırılmaktadır. Karayolu taşımacılığı nedir? Karayolu taşımacılığının avantajları nelerdir gelin birlikte inceleyelim. Samar Kargo’dan karayolu taşımacılığı ile yurtdışı kargo gönderiminin avantajlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Karayolu Taşımacılığı Nedir?

Karayolu taşımacılığı hem şehirler arası hem de uluslararası yük taşımada kara araçlarının (tır, kamyonet, araba vb.) kullanılmasıdır.  Genellikle ticari ürünlerin istenilen lokasyona en hızlı zaman aralığında ulaştırılması için karayolu taşımacılığı kullanılmaktadır. Genellikle herhangi bir aktarma aracına ihtiyaç duyulmayan mesafelerde (feribotlar, gemiler vb.) ekonomik olması açısından kara yolu taşımacılığı tercih edilmektedir. Kara yolu taşımacılığı sırasında geçilmesi gereken ülkelerin gümrük yasalarına hâkim olunması gerekmektedir. Aynı zamanda her ülkenin giriş çıkışını kabul ettiği ürün farklı olabilir. Profesyonel kara yolu taşımacılığı şirketleri, güzergahları üzerindeki her ülkenin gümrük prosedürleri ve yasalarını bilmelidir. Böylece kara yolu taşımacılığı esnek rota avantajının yanına hızlı teslimat seçeneğini de eklemiş olur. Çünkü kurallara ve yasalara uygun taşınan eşyalar gümrüklerde takılı kalmadan ülkelerin sınır kapılarından kolaylıkla geçişi sağlanabilmektedir.

Samar Kargo Türkiye İngiltere arasında kara yolu taşımacılığı konusunda uzmanlaşmış en çok tercih edilen lojistik şirketlerinden biridir. Türkiye İngiltere arası uluslararası karayolu taşımacılığı alanında özel olarak hizmet verilmektedir. Rotamız çift yönlüdür. Hem Türkiye’den İngiltere’ye hem de İngiltere’den Türkiye’ye kara yolu taşımacılığı konusunda öncü lojistik firmasıdır.

Karayolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir?

Karayolu taşımacılığı kapıya teslim edilebilme seçeneği nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Diğer taşıma türlerinde (havayolu, denizyolu, karayolu vb.) ürünler havalimanı, liman veya garlara indirildikten sonra ek bir araçla adrese teslimi sağlanabilmektedir. Buda oldukça fazla zaman kaybı ve ekstra ücret talep edilmesi anlamına gelmektedir.

Bu taşımacılık yönteminde araçlar kara üzerinden istenilen her adrese rahatça gidebilmektedir. Böylelikle teslim edilmek istenen veya alıcıya götürülecek ürünler için kapıya kadar gelinebilir. Özellikle yüklü miktarda eşya veya ürün gönderecek müşteriler için kara yolu taşımacılığı oldukça avantajlıdır. Örneğin İngiltere’ye mobilya takımı göndermek isteyen bir Türkiye mağazası kara yolu taşımacılığı hizmetine sahip lojistik firmasını deposuna kadar çağırabilir. Samar Kargo aynı şekilde ürünlerinizi mağaza depolarınızdan, üretim yerlerinden veya satış noktalarından bizzat özel tırlarıyla gelerek teslim almaktadır. Her ürün için ayrı ayrı adres bilgisi alındıktan sonra resmi prosedürlere uygun sözleşme yapılmaktadır. Kapıdan teslim alınan ürünler yine aynı şekilde Türkiye’nin yada İngiltere’nin hangi noktası olursa olsun kapıya bizzat teslim edilmektedir. Türkiye İngiltere arası herhangi bir aktarma aracına ihtiyaç duyulmadığından zaman kaybı yaşanmadan kargolar teslim edilmektedir. Aynı şekilde farklı araç ve aktarma maliyetleri içinde ayrı ücret talep edilmemektedir.

Kara yolu taşımacılığı, tek bir araçla kara üzerinden kargoların kapıya kadar teslim edilmesi anlamına gelir. Tek bir araçtan kastımız herhangi bir aktarma aracına ihtiyaç duyulmamasıdır. Kargolar adresten düzenli ve adres sırasına göre yüklendikten sonra yolculuk esnasında herhangi bir aktarma, kargoları başka araca yükleme işlemi yapılmaz. Bu sayede kargoların taşınma sırasında kırılma, bozulma, çizilme vs. problemlerin de önüne geçilir. Zaten lojistik şirketimizle ürünlerin kaybolma, kırılma, çizilme veya bozulma ihtimaline karşı sigorta veya anlaşma yapmanızda mümkün olacaktır.

Karayolu taşımacılığının bir başka avantajı ise taşımacılarla iletişim kurabilme ihtimaliniz yüksek olacaktır.  Havayolu ile karşılaştırıldığında uçak kullanan lojistik şirketi taşımacısının telefonla konuşma ihtimali oldukça düşüktür. Ancak tırlarımızı kullanan şoförlerimizle 7/24 iletişime geçerek kargolarınızın son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Özetlemek gerekirse karayolu taşımacılığının avantajları şunlardır;

 • Havayolu ile kıyaslandığında daha ekonomik bir taşıma yöntemidir.
 • Güzergâh üzerindeki her adrese uğranabilir, ürünler kapıya kadar teslim edilmektedir.
 • Şoförlerle 7/24 iletişime geçilerek kargoların son durumu hakkında bilgi alına bilmektedir.
 • Karayolunda esnek rota özelliği bulunduğundan daha önce belirtilmiş adresin değişmesi üzerine farklı bir adrese de teslimat sağlanabilir.
 • Adrese teslimden önce alıcı müşteriye haber verilir ve gün içinde kapıya kadar teslimat sağlanır.
 • Karayolu taşımacılığında herhangi bir aktarma aracına gerek duyulmadığından zamandan tasarruf edilir.
 • Kargolar daha güvenilir, daha ekonomik ve daha hızlı taşınmaktadır.
 • Günümüzde alternatif birçok yol (köprü, alt geçit, üst geçit vs.) inşa edildiğinden kara yolu taşımacılığı daha kolay ulaşım yolu olarak kullanılmaya başlanmıştır.
 • Her rotada durabildiğinden, belirtilen tüm adreslerden 7/24 yük teslim alma imkânı sunmaktadır.

Karayolu Taşımacılığı İçin Sahip Olduğumuz Belgeler

 • Nakliyeci Makbuzu: Taşıma komisyoncularımız tarafından düzenlenen, gönderici ve alıcı adreslerinin yer aldığı ve anlaşılan ücret tutarının yer aldığı belgelerdir.
 • Karayolu Taşıma / CMR Belgesi: Taşıma belgesi veya sevk irsaliyesi anlamına gelmektedir. Lojistik firmamızın karayolu taşımacılığına yetkili olduğunun göstergesidir. Bu belge ile kargoların alındığı durumu ve teslim edildiği durumu karşılaştırılarak zarar görme, kırılma gibi problemlerin önüne geçer.
 • Tır Karnesi: Uluslararası alanda kara yolu taşımacılığı işlemlerini kolaylaştıran gümrük belgesidir. Gümrük noktalarından geçiş sırasında bu belgelerin tır şoförlerinde mutlaka bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde malların geçişine izin verilmemektedir.
 • FİATA TESELÜM BELGELERİ: Taşınma işlerinde taşıma komisyoncularının elinde bulunması gereken belgedir ve bu belge teslim alınan malların niteliğinin yer aldığı göndericiye kopyası verilmek üzere hazırlanan makbuzdur.
 • Paket Postası Makbuzu: Evrak, dosya gibi posta hizmeti kullanılarak alıcıya ulaştırılması gereken belgeler için posta idaresi tarafından teslimine izin verildiğini gösteren belgedir.

Bulunduğunuz il ve taşınacak ürünlerin fiyat aralıkları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Hizmetlerimizden yararlanmak için bizden teklif isteyin.