Bireysel gönderiler, herhangi bir şirket veya firma çatışı altında olmayan kişisel kargolar anlamına gelmektedir. Çoğu kişi yurtdışındaki tanıdıklarına hediye göndermek yada almak istemektedir. Veya bir alışveriş yapmak istiyor olabilir. Günümüzde yurtdışından bir şey getirmek/götürmek günler hatta aylar sürebilmektedir. Bu nedenle bireysel gönderiler Samar Kargo olarak işinizi kolaylaştırıyoruz. Tükiye’den İngiltere’ye göndermek istediğiniz bütün bireysel gönderilerinizi hızlıca lokasyona ulaştırıyoruz. Tüm evrak, küçük paket, büyük koli hatta beyaz eşya vb. yükte ağır eşyalarınızı Samar Kargo ile İngikltere’deki her adrese ulaştırabilirsiniz. Bireysel gönderileriniz konteynırlarımızla güvenli bir şekilde taşınmaktadır. Gönderinizi taşıdığımız konteynır günlük olarak takip edilebilmektedir. Uzman bireysel gönderi taşıyıcılarımız gönderinizin son durumu hakkında bilgi vermektedir. Çoğu kargo/nakliye firmasına kıyasla Samar Kargo bireysel gönderi için bütçenize daha uygun gelecektir.

Bireysel Kargo Taşımacılığı

Firma/şirket gibi kurumsal gönderilerin yanı sıra bireysel kargo taşımacılığı içinde hizmet verilmektedir. Türkiye’nin her noktasından bireysel kargolarınız kapınızdan teslim alınır. İngiltere’de belirteceğiniz her lokasyona hızlı teslimatı yapılmaktadır. Aynı zamanda çirf yönlü hizmetiyle İngiltere’den Türkiye’ye de bireysel kargo taşımacılığı hizmeti verilmektedir.

Bireysel kargolarınız tüm gümrük kapısı prosedürlerinden ve KDV’den muaf tutulmaktadır. Gönderileriniz yasal izni bulunan özel kuryelerimiz tarafından yurtdışına taşınmaktadır. Böylece gümrük kapısından geçememe veya günlerce takılı kalma probleminin önüne geçilmektedir. Bireysel kargo taşımacılığında gerekli tüm taşıma izni belgeleri Samar Kargo tarafından düzenlenmektedir. Bugüne kadar ulaştıramadığımız ve geri getirdiğimiz hiçbir bireysel gönderi olmamıştır. Sizde İngiltere’deki dostlarınıza veya ailenize kargo göndermek için gönül rahatlığıyla bizi tercih edebilirsiniz.

bireysel gönderi

Bireysel Kargo Taşımacılığı ile Bireysel Gönderi Naklinin Avantajları Nelerdir?

Bireysel kargo taşımacılığı ile bireysel gönderileri yurtdışına kargolamak ekonomik açıdan daha avantajlı olmaktadır. Gönderileriniz büyük konteynırlara sahip araçlarımızla diğer müşterilerimizin gönderileri ile birlikte toplu olarak taşınmaktadır. Nakliyecilerimiz profesyonel ve yasal tüm izinlere tabii oldukları için gümrük noktalarında çok fazla denetime tabii tutulmamaktadır. Konteynır içindeki bireysel gönderilerin hepsine tarafımızca izin belgesi çıkartılmaktadır. Böylece gümrük müşavirlerinin denetim süreci kısalmaktadır. Her bir ürün için kapıda alınacak KDV ücretinden de müşterilerimiz muaf tutulmaktadır. Bu şekilde bakıldığında tamamen yasal gerekçelere uygun bireysel kargo taşımacılığı yapılmaktadır. Böylece müşterilerimiz hep zamandan hem de paradan tasarruf yapabilmektedir.

Bireysel gönderilerinizin daha hızlı ulaşması için bireysel kargo taşımacılığı hizmetinden yararlanmanız mantıklı olacaktır. Çünkü gerekli tüm yasal prosedür ve evraklar tarafımızca sağlanmaktadır. Böylece size sadece kargonuzu bize teslim etmek kalacaktır. Gerekli tüm paketleme işlemlerini ve taşıma izni belgelerini düzenledikten sonra bireysel gönderileriniz yola çıkmaktadır. Yolculuk sırasında karşılaşılabilecek herhangi bir kırılma, bozulma vb. problemlere karşı eşyalarınız sıkı sıkıya paketlenmektedir. Karşılaşılacak tüm problemlere karşı müşteri ile lojistik firmamız arasında sigorta anlaşması da yapılabilmektedir.

Samar Kargo parsiyel taşımacılık hizmeti hakkında bilgi almak için tıklayın.

Katma Değer Vergisi Kanunu’na göre yurt dışına mal sevkiyatında şahıs veya kurum fark etmeksizin gidilen ülkeye göre vergi alınmaktadır. Yani KDV kanununda “varış ülkesi öder” ilkesi geçerlidir. Bu durumda kapısına kargoyu gönderdiğimiz kişiden ayrıca gümrük ücreti ve KDV tutarı almamıza neden olabilmektedir. Ancak bireysel gönderi ile yurt dışına sevk edilen mallar için ithalatçı ülkenin tüketim vergisi hesaplanmayacaktır. Yurt dışına sevk edilen malın varış ülkesi esasına göre tüketim vergisi kanunu ile hesaplanır. Samar Kargo, tek tek ürünleri navlun ile uluslararası olarak gönderirken sizi KDV zahmetinden kurtarır. Ne ihracatçı ne de ithalatçı taraftan ayrıca KDV ücreti alınmayacaktır. Tırlarımız ve her bir konteynır ücreti tarafımızca topluca ödenmektedir.

Express Bireysel Kargo Taşımacılığı

Samar Kargo tüm gönderilerde olduğu gibi bireysel gönderileriniz içinde Express özellikte hizmet sunmaktadır. Çoğu müşteri kargonun aciliyeti veya ürünün bozulma ihtimali olması sebebiyle Express bireysel kargo taşımacılığı hizmetinden yararlanmaktadır. Express taşımacılık ile gönderileriniz standart kargolara göre daha hızlı ve zamanında ulaştırılmaktadır. İngiltere Türkiye arası neredeyse 72 saate düşmektedir. Bireysel gönderileriniz Express kargo ile yaklaşık 3 gün içerisinde belirttiğiniz lokasyona ulaşmaktadır. Kısaca taşınması yasak ürünler hariç tüm eşyalarınız Express bireysel kargo taşımacılığı ile anında adrese ulaşmaktadır. Kargolarınız tarafımızca özelce paketlenip konteynırlara yerleştirilmektedir. Standart bireysel kargo taşımacılığında olduğu gibi Express de de tüm yasal belgeler ve prosedürler tarafımızca hızlıca ayarlanmaktadır. Express bireysel kargo taşımacılığı hizmeti tüm bu hızından dolayı yoğun iş temposu gerektirir. Bu nedenle de standart kargo taşımacılığı hizmetine kıyasla daha yüksek ücretler istenebilmektedir. Ücretlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Hizmetlerimizden yararlanmak için bizden teklif isteyin.