Yurtdışına kargo gönderimi yada alımında karşılaşılan en büyük problemlerden biride gümrüklemedir. Gümrükleme hizmeti, gümrük noktalarında taşınan ürünler için gerekli olan izin belgelerini kapsamaktadır. Çoğu ürün izin belgesi olmadığından veya ihracat/ithalatı yasak olduğundan gümrük noktalarından geri dönebilmektedir. Samar Kargo tüm ürünleriniz için gümrükleme hizmetini bizzat yerine getirmektedir. Böylece ülke giriş çıkışında yaşanacak problemlerin gümrük hizmeti ile önüne geçilmektedir. Yıllardır hizmet sunan Samar Kargo Türkiye ve İngiltere arasındaki gümrük yasalarını, prosedürlerini kurallarını bilmektedir. Bu nedenle gerekli tüm belgeler hazırlanıp gümrük noktalarından hızlı geçiş sağlanmaktadır. Gönderinin durumu hakkında taraflara gerekli tüm bilgiler verilmektedir. Planlı ve programlı şekilde gönderileriniz istediğiniz tüm lokasyona hızlıca ulaştırılmaktadır.

Yurtdışı Kargo Gönderiminde Gümrükleme Hizmeti

Samar Kargo lojistik firmamız gümrük mevzuatı ve yasalarında gerekli olan tüm işleri bizzat kendisi tamamlamaktadır. Taşınan eşyaların gümrük noktalarındaki kontrollerinde istenecek belgeler detaylıca hazırlanır. Gümrük müşavirlerinin konteynırları ve ürünleri denetimi sırasında tam olan belgeler nedeniyle hiçbir sorun yaşanmaz. Profesyonel lojistik çalışanlarımız ve usta şoförlerimiz ürünlerinizi güvenli bir şekilde istediğiniz adrese ulaştırır. Bugüne kadar gümrükten eksik belge nedeniyle geri dönen hiçbir ürün olmamıştır. Tüm işlemler tarafımızca halledildiğinden size sadece ürünü teslim etmek ve adres belirtmek kalacaktır.

Özellikle ticaretle uğraşan ve müşterilerine ürün gönderen şirketler Samar Kargoyu tercih etmektedir. Çünkü ürünlerin en kısa zamanda tüm yasal şartlara uygun olarak teslim edileceğini bilmektedir. Amacımız yıllardır siz müşteri memnuniyetini arttırmaktır.

Gümrükleme hizmeti tüm gönderi çeşitlerinde eksiksiz olarak uygulanmaktadır. Express gönderi, bireysel gönderi, kurumsal gönderi, e-ticaret gönderileri gibi hizmet verdiğimiz tüm alanlarda gerekli belgeler hazırlanmaktadır. Gümrükleme hizmeti için yapılması gereken tüm prosedür ve işlemler tarafımızca bilinmektedir. Bu sayede hem kurumsal gönderilerde müşteri memnuniyetini sağlamak adına hem de alışveriş işlemlerini kolaylaştırmak adına hizmet vermiş oluyoruz.

İnstagram sayfamız üzerinden İngiltere’ye yola çıkacak tırlarımız ve gümrükleme hizmeti hakkında bilgi alabilirsiniz.

Gönderilmesi istenen ürünleri Türkiye’nin her ilinden koşulsuz teslim alıyoruz. Aynı şekilde İngiltere’nin bütün bölgelerine kapıya teslim sağlıyoruz. İade edilen ürünler, İngiltere’den Türkiye’ye gönderilmesi istenen ürünler içinde yardımcı oluyoruz. Araç filomuz ve şoför sayımızın çok olmasının nedenini yüksek iş kapasitemize bağlıyoruz. Yoğun olarak Türkiye-İngiltere arası kargo gönderisi hizmeti veriyoruz. Böylece tırın dolması veya yola çıkması için sizleri bekletmiyoruz. Haftalık düzenli olarak en az 2 tırımız kargolarını dağıtmak üzere yola çıkıyor. Aynı zamanda iş yüküne göre yola çıkacak araç sayımızı arttırıyoruz.

Teslimatlarınız güvenli ve hızlı bir şekilde tüm gümrükleme hizmetleri tamamlanarak yapılmaktadır. Bizden yurtdışına göndermemizi isteyeceğiniz tüm ürünleri korumak amacıyla ayrıca paketliyoruz. Tüm kırılma, çizilme, bozulma vs. önüne geçiyoruz. Özellikle büyük parçaların çizilmesi adına önlem alıyoruz. Ayrıca küçük paketlerin ezilme, kırılma ihtimaline karşı özel konteynırlarımızda taşıyoruz. Bozulacak ürünleri ise gümrükleme prosedürlerine uygun olarak soğutma işlemleriyle taşınmasını sağlıyoruz. Peki siz hangi ürünü İngiltere’ye göndermek istiyorsunuz? Yada İngiltere’den Türkiye’deki dostlarınıza hediye mi göndermek istiyorsunuz? Hemen bize ulaşın yardımcı olalım.

Alanında tanınmış birçok kargo şirketine kıyasla Samar Kargo en ucuz yurtdışı kargo hizmetini sunmaktadır. Birçok kargo gümrükleme işlemlerini ise sizin yapmanızı, gerekli belge ve izin kağıtlarını sizin toplamanızı istemektedir. Ancak Samar Kargo sizi uğraştırmaz. Tüm gümrükleme hizmetini profesyonel ekibimiz kısa zamanda tamamlar. Size gerekli tüm bilgiler detaylı bir şekilde aktarılır. Gönlünüz rahat ürünlerinizin teslim edildi haberini beklemeye başlarsınız. Aynı zamanda ürünlerinizin güncel durumu hakkında 7/24 bize ulaşarak yardım alabilirsiniz. Ekibimiz istediğiniz tüm detayları en kısa zamanda size aktarmak için çalışmaktadır.

gümrükleme hizmeti

Gümrükleme Hizmetinde Neler Yapıyoruz?

  • Gümrük müşavirlerinin Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) tespiti yapılmasının ardından gerekli ödemeleri yapıyoruz.
  • Eşyanın gönderildiği ülke ve giriş yapacağı ülkeye göre gerekli KDV tutarı işlemlerini hesaplanmasının ardından müşterilerinizden ayrıca gümrük ücreti talep etmiyoruz.
  • Eşyanın yabancı ülkeye girişi için gerekli olan tüm izin ve belgeleri alıyoruz.
  • gerektiğinde eşyanın muayenesi, numune alınması, laboratuvar tahliline gönderilmesinin gerekli olması durumunda eşyalarınızı gözetimimiz altında tutuyoruz.
  • Eşyalarınızın gümrük idaresinden teslim alınması için gerekli prosedürleri tamamlıyoruz.
  • Eşyanın herhangi bir nedenle alıkonulması durumunda, yurtdışı edilmesi işlemlerinin tamamlanması ve yeniden yurdışına çıkışının sağlanması için gerekli evrak ve belgeleri ayarlıyoruz.
  • Eşyalarınızın her gümrük noktasından sorunsuz geçişinde sizleri bilgilendiriyoruz.
  • Teslim edildiğinde ise “teslim edildi” mesajını tarafınıza iletiyoruz.
  • Gümrükleme hizmeti için gerekli olan gümrük vergisi, damga vergisi, KDV, ÖİV, harçlar, bantlama ücretleri, KKDF, fazla mesai ücretleri, bandrol ve barkod ücreti, muayene ve analiz ücretleri vb. gerekecek ek ücretlerde sizlere yardımcı oluyoruz.

Gümrükleme hizmeti detaylarını öğrenmek için bize ulaşın. 

Hizmetlerimizden yararlanmak için bizden teklif isteyin.