Havayolu taşımacılığı, kargoların hava ulaşım aracı kullanılarak belli bir havalimanına teslim edilmesi hizmetini kapsamaktadır.  Genellikle uzun mesafelerde havayolu taşımacılığı tercih edilir. Çünkü hızlı ulaşım sayesinde kargolar diğer ulaşım yollarına kıyasla daha kısa zamanda havaalanına ulaşmaktadır.

Havayolu taşımacılığı, karayolu taşımacılığına kıyasla daha maliyetli olmaktadır. Aynı zamanda kapıya teslim seçeneği bulunmamakta genellikle havaalanı depolarında alıcıların bizzat gelerek malları teslim alması sağlanmaktadır. Ya da havalimanına ulaşan kargolar başka araçlara transfer edilerek kapıya teslimi sağlanmaktadır. Bu süreç ise genellikle fazla zaman kaybına neden olabilmektedir. Aynı zamanda kargoyu takip etmek, nerede olduğunu öğrenmekte oldukça zor olabilmektedir.

Bu taşımacılık hizmetinde taşınacak kargoların ağırlığı da büyük problem olabilmektedir. Beyaz eşya, mobilya, makine vs. yükte ağır kargoların hava yolu ile taşınması tehlikeli ve zor olmaktadır. Bu konuda yine karayolu taşımacılığının kullanışlılığını takdir etmeden geçemeyeceğiz. Havayolu ile evrak, dosya, küçük paketler, yedek parçalar, belirli gıdalar, ilaçlar, küçük ev aletleri vb. yükte ve boyutta küçük kargolar taşınabilmektedir. Her ne kadar hızlıca belirtilen ülkeye ulaştırılsa da ülke içindeki aktarmalar sebebiyle kargonun teslimatında gecikmeler yaşanabilir.

Samar Kargo Türkiye İngiltere arası karayolu taşımacılığında öncü lojistik firmasıdır. Siz değerli müşterilerin taleplerini dikkate alarak havayolu taşımacılığı konusunda da hizmet vermeyi hedeflemektedir. Sizde bizlere ulaşarak havayolu taşımacılığında hizmet verip vermemiz konusunda fikirlerinizi bizlere iletebilirsiniz. Karayolu taşımacılığında yakaladığımız birinciliği havayoluna da taşıyabiliriz.

Hizmetlerimizden yararlanmak için bizden teklif isteyin.